Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Audi Q3 Sportback - SUV? Coupe? Raczej jedno i drugie!

16.08.2019 r.

Kompaktowe coupé SUV o wyrazistym designie i bardzo dynamicznym prowadzeniu.

Sportowe zawieszenie, progresywne sterowanie i Audi drive select w standardzie.

Wszystkie reflektory w technologii LED, pełna łączność sieciowa.

Do swojej gamy, Audi właśnie dodaje kompaktowego SUV-a w kształcie coupe: Audi Q3 Sportback!

Nowy model łączy w sobie wszechstronną wygodę SUV-a na co dzień, ze sportową elegancją i zwinnym prowadzeniem coupé. To wszystko powoduje, że ​​jest to pierwszy taki kompaktowy crossover marki Audi.

Niska linia dachu, muskularna sylwetka: design

Audi Q3 Sportback oznacza siłę i precyzję w równym stopniu i odzwierciedla to we wszystkich swych detalach. Niezwykle sportowa, trójwymiarowa czarna osłona ośmiokątnej ramy Singleframe. To samo dotyczy trapezowych wlotów powietrza i wyrazistego zderzaka z płaskim ostrzem.

Kabina pasażerska przypominająca coupé stanowi kontrast z charakterystycznymi dodatkami, które są pomalowane w kontrastowych kolorach i podkreślają charakter SUV-a. Niska linia dachu ustępuje płaskim słupkom D i kończy się spoilerem na krawędzi dachu.

W rezultacie Audi Q3 Sportback wydaje się znacznie dłuższy w porównaniu do jego siostrzanego model Q3. Ponadto SUV-coupé jest prawie trzy centymetry niższy, a zatem ma bardziej muskularny wygląd.

Ponad kołami mocne kontury zwracają uwagę na napęd quattro, który jest standardem w większości silników. Niskie okno, po bokach aero, i sportowy zderzak, który wygląda jak wloty powietrza, podkreślają szerokość Audi Q3 Sportback.

Przyczyniają się do tego również światła cofania: biegną do wewnątrz w kształcie stożka, podobnie zresztą jak płaskie reflektory. Audi dostarcza je w trzech wersjach, aż do technologii Matrix LED, której adaptacyjne światła drogowe inteligentnie  (adekwatnie do bieżącej sytuacji) oświetlają drogę.

Sportowy na drodze i poza nią: zawieszenie

Audi Q3 Sportback oferuje zawsze radość z jazdy. W mieście, na długodystansowych trasach lub w łatwym terenie - kompaktowy crossover jest dynamicznym pojazdem wszechstronnym. Standardowo wyposażony jest w progresywny układ kierowniczy, oraz oczywiście sportowe zawieszenie.

Na życzenie dostępne jest zawieszenie ze sterowanymi amortyzatorami, co dodatkowo jeszcze bardziej zwiększa zakres dynamiki i komfortu. W zależności od sytuacji na drodze, stanu drogi, lub osobistych preferencji, kierowca może zmieniać charakterystykę samochodu za pomocą standardowego systemu dynamicznego prowadzenia, Audi drive select, w sześciu profilach, w tym w trybie offroad.

Oprócz konfiguracji silnika i skrzyni biegów układ ten wpływa również na elektronicznie regulowane amortyzatory i wspomaganie kierownicy. Opcjonalnie kontrola zjazdu ze wzniesienia może oferować wsparcie: utrzymuje stałą prędkość wybraną przez kierowcę na nachyleniu większym niż 6%.

TFSI, TDI, S tronic, quattro: napęd

W początkowym okresie Audi Q3 Sportback będzie dostępne albo z silnikiem benzynowym 2.0 TFSI/230 KM albo z dieslem 2.0 TDI o mocy maksymalnie 150 lub 190 KM.

Kolejne wersje napędowe dołączą do gamy w niedalekiej przyszłości.

Chcesz poznać szczegóły?

Zapraszamy do nas!

Wrażenia z jazdy gwarantowane!

 

Lubisz motoryzację?

 

Polubisz i nas!

Obserwuj nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!