Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Škoda Vision iV 2020 – czy tak właśnie będzie wyglądała wersja produkcyjna?

25.09.2019 r.

To już w przyszłym roku Grupa Volkswagen (a więc takie popularne marki jak Volkswagen, Škoda i Seat) na poważnie zaczyna motoryzacyjną rewolucję. Plan działania jest określony, a samochody elektryczne będą siłą przewodnią w każdej  z marek Grupy Volkswagena.

Na przestrzeni kilku najbliższych lat, europejski rynek samochodów elektrycznych zostanie całkowicie zdominowany przez Grupę, a dzięki wspólnej platformie MEB jednostkowe koszty produkcji sukcesywnie będą obniżane.

Dla nas, kierowców oznacza to coraz tańsze samochody elektryczne. W konsekwencji dużej sprzedaży samochodów elektrycznych, taniały będą również samochody spalinowe, a wszystko dzięki obniżeniu średniej emisji CO2 (i w konsekwencji zmieszczeniu się w rygorystycznych normach narzuconych producentom samochodów przez Unię Europejską).

Producenci, którzy nie zmieszczą się w tych normach emisji CO2, będą obciążani wysokimi karami pieniężnymi, a koszty te przerzucą na klientów– trudno przecież oczekiwać, że producent będzie „dokładał” ze swoich zasobów.

Škoda idzie swoją elektryczną drogą. Model Vision iV zbudowany jest wprawdzie na tej samej płycie, co model Volkswagena ID.3, ale już na pierwszy rzut oka widać, że jest to całkowicie inny samochód. Jest on niezwykle futurystyczny i takiego właśnie już niedługo należy się spodziewać, bo jak zapewnia czeski producent – projekt w 90% jest już skończony i przygotowywany od seryjnej produkcji.

Mamy więc samochód zdecydowanie wyższy od modelu ID.3 i bardziej nawiązujący do czterodrzwiowego crossovera – coupe. Dzięki temu zabiegowi pozycja kierowcy jest wysoka, zwiększa to widoczność i wygodę wsiadania i wysiadania.

Prototyp Škody Vision iV oferowany jest z napędem na wszystkie koła i z przyspieszeniem od 0 do 100 km/h poniżej 6 sekund.

Czy obecni użytkownicy Škody Kodiaq równie mocno pokochają Vision iV? Wszystko wskazuje na to, że tak. Model w sprzedaży ma pojawić się pod koniec przyszłego roku. Będziemy na bieżąco Was informowali o postępach w pracy.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!