Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

ŠKODA znowu podnosi poprzeczkę!

17.10.2019 r.

Czwarta generacja najlepiej sprzedającej się Škody Octavii już wkrótce pokaże światu swoją nową twarz.

Dziś prezentujemy Wam jej dwa projektowe szkice. Model ten jest zdecydowanie bardziej emocjonalny niż kiedykolwiek wcześniej.

Czwarta nowoczesna generacja bestsellerowego modelu Škody będzie nadal łączyć kompaktowe wymiary z dużą ilością przestrzeni wewnętrznej. Charakterystyczna część przednia kształtuje charakter samochodu, podczas gdy część tylna zdominowana została tylnymi światłami z krystalicznymi elementami.

Historia Škody Octavii to już dobrych 60 lat, w tym czasie ponad 6,5 miliona samochodów wyruszyło na drogi całego świata.

Pierwsze egzemplarze Škody Octavia ujrzały światło dzienne w styczniu 1959 roku. „Octavia”, oznaczająca ósmy w języku łacińskim, oznaczała nie tylko, że był to ósmy model marki od czasu drugiej wojny światowej, ale także symbolizował fakt, że była to ósma Škoda w ewolucyjnej linii z niezależnym zawieszeniem, które producent wprowadził w 1933 roku.

W pierwszym modelu Octavii krył się solidny 1,1-litrowy silnik z czterema cylindrami o mocy 29,4 kW i napędzający tylne koła za pomocą czterobiegowej skrzyni biegów. Miał prędkość maksymalną 110 km/h i zużywał 7,7 litra benzyny na 100 km. W wersji bogatszej - Octavia SUPER miała mocniejszy silnik 1,2-litrowy i 33 kW.

We wrześniu 1960 roku wprowadzono na rynek Octavię Combi, wersję kombi z dwuczęściową, poziomo dzieloną tylną klapą, która mogła pomieścić bagażu do 1050 litrów ze złożonymi oparciami tylnych siedzeń.

Współczesna Octavia, to pięciodrzwiowy liftback, zadebiutowała ona w kwietniu 1996 roku, a uwagę milionów kierowców przyciągnęła takimi cechami, jak przestronny bagażnik o pojemności od 528 do 1 328 litrów.

Dwa lata później pojawił się jeszcze bardziej przestronny model Octavia Combi, a w 1999 roku wprowadzono możliwość jej zamawiania z napędem na wszystkie koła.

Druga generacja współczesnej Škody Octavia, produkowanej w latach 2004–2013, wprowadziła jeszcze bardziej zwiększoną wartość użytkową i mnóstwo innowacji, takich jak silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa i automatyczną dwusprzęgłową skrzynia biegów DSG.

Octavia trzeciej generacji, produkowana jest od listopada 2012 roku, a w 2017 roku przeszła face lifting i została zmodyfikowana technicznie.

Już ponad 2,5 miliona kierowców wybrało ten właśnie model.

Przyszłość? Witamy!

 Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!