Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Nowa ŠKODA OCTAVIA - Bestseller w nowej, IV odsłonie!

12.11.2019 r.

Czwarta generacja bestsellerowej ŠKODY OCTAVII jest już dostępna.

Światowa premiera nowego modelu odbyła się w dniu wczorajszym w Pradze.

Najnowsza generacja OCTAVII jest natychmiast rozpoznawalna pod każdym względem. To najnowszy, trzeciej generacji język projektowania, aby jej wygląd był jeszcze bardziej dynamiczny i wzbudzał pewność siebie.

Najważniejszymi wartościami OCTAVII były zawsze funkcjonalność, praktyczność, elegancja i ponadczasowy design. W nowej generacji ŠKODA skupiła się na jeszcze bardziej wyrazistym podkreśleniu „wzornictwa” jako ustalonej wartości. Zupełnie nowa OCTAVIA jest bardziej dynamiczna i emocjonalnie naładowana niż kiedykolwiek, ale nadal pozostaje funkcjonalna i praktyczna.

Kierowca i pasażerowie poczują się rozpieszczeni w zupełnie nowym wnętrzu. Przestronne wnętrze ma całkowicie nową architekturę, ale nadal jest to typowa linii ŠKODY, która doskonale łączy w sobie funkcjonalność i estetykę.

Zupełnie nowa OCTAVIA to pierwsza ŠKODA z wyświetlaczem head-up. Kolejną rewolucyjną innowacją jest automatyczna skrzynia biegów DSG z systemem shift-by-wire, która umożliwiła zastąpienie dźwigni zmiany biegów małym drążkiem sterującym. To zasadniczo zmieniło wygląd konsoli środkowej. Nigdy też wcześniej nie zastosowano wielofunkcyjnej dwuramiennej kierownicy.

Pokładową rozrywkę zapewniają systemy informacyjno-rozrywkowe trzeciej generacji, a najlepsza wersja oferuje 10-calowy, całkowicie szklany wyświetlacz.

Nowe funkcje bezpieczeństwa to kolejny ważny obszar. Również tutaj zupełnie nowa OCTAVIA poczyniła wielkie postępy. Jest to na przykład pierwszy model ŠKODY, który oferuje:

  • asystenta unikania kolizji, został on zaprojektowany w celu ułatwienia i bardziej precyzyjnego omijania nagłej przeszkody,
  • asystenta skrętu, dzięki czemu skręty w lewo są jeszcze bezpieczniejsze (w samochodach z kierownicą po lewej stronie),
  • oraz asystenta ostrzegającego przy wyjściu: jeśli otwarcie drzwi może spowodować kolizję z przejeżdżającym samochodem lub rowerzystą.
  • lokalne informacje o ruchu drogowym, może ostrzegać o zagrożeniach i utrudnieniach w jeździe na drodze.

Całkowicie nowa OCTAVIA jest nie tylko piękna, ale także zachowała i poprawiła swoją praktyczność. Nowa Octavia jest dłuższa – o 22 mm w wersji kombi i o 19 w wersji hatchback. Jest też szersza o 15 mm.

Rozstaw osi wynosi 2686 mm. Już wcześniej imponująca pojemność bagażnika, teraz wzrosła o kolejne 30 litrów do 640 litrów w wersji kombi, w wersji liftback teraz 600 litrów, czyli o 10 litrów więcej niż w poprzedniej generacji.

Pod zupełnie nową maską OCTAVIA jest wiele do wyboru. Oprócz ulepszonych silników benzynowych, które można wyposażyć w łagodną technologię hybrydową (mHEV) i silniki Diesla nowej generacji Evo, istnieje również napęd na sprężony gaz ziemny (CNG), ale również i jako hybryda plug-in.

Już niebawem, OCTAVIA dostępna będzie w wersji RS i SCOUT.

Przyszłość? Witamy!

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!