Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Nowe Audi A5 – fascynuje każdy detal

07.09.2019 r.

Niektórzy łączą przyszłoroczne premiery Audi z naszym nowym, budowanym salonem Audi Centrum Kielce.

Wprawdzie nie udało nam się potwierdzić tej informacji, niemniej  chyba coś jest jednak na rzeczy, bo to właśnie na 2020 rok, Audi przygotowało najwięcej spektakularnych premier.

Przypadek?

Dziś zaprezentujemy Wam nowym model Audi A5 w wersji Sprtback, Coupé Cabriolet.

W porównaniu do obecnej wersji, zdecydowanie mniej krzyczący i bardziej wyrafinowany design. Idealny dla osób lubiących wysublimowany klimat nowoczesności.

Już pierwsza generacja z 2007 roku fascynowała sportową i harmonijną linią nadwozia. Druga generacja z 2016 roku dodała nowe, ostrzejsze akcenty. Teraz, Audi znacząco zmieniło wygląd zewnętrzny, w szczególności przód, który emanuje jeszcze mocniejszym akcentem.

Singleframe z kratką o strukturze plastra miodu jest bardziej płaski i nieco szerszy. Szczeliny wentylacyjne nad kratką przypominają klasyczne Audi Sport quattro z 1984 roku. Dyfuzor z trapezoidalnymi rurami wydechowymi poszerza tył samochodu.

Wszystkie warianty nadwozia i silnika nowego Audi A5, seryjnie będą w reflektory LED (LED Matrix jako opcja) z tylnymi światłami LED i opcjonalnie z dynamicznymi kierunkowskazami.

We wnętrzu modeli A5 dominują poziome linie. Duży ekran dotykowy MMI to centrum sterowania nowego systemu operacyjnego, jest centralnym punktem deski rozdzielczej i jest lekko nachylony w stronę kierowcy. Wielokolorowy pakiet oświetlenia ambiente zwiększa klimat wnętrza.

Nowy dotykowy system Infotainment MMI, to wrażenia podobne do współczesnych smartfonów. 10,1-calowy ekran dotykowy zastępuje stosowany w poprzednich modelach obrotowy przycisk. Grafika jest czysta i zredukowana; struktura menu odzwierciedla oczekiwania użytkownika.  

Wyszukiwanie MMI opiera się na wprowadzaniu dowolnego tekstu (również głosowo) i bardzo szybko wyświetla najbliższe trafienia. Tu też znajduje się nawigacja MMI plus całe centrum sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym.

Nowe funkcje sprawiają, że nawigacja jest inteligentna i intuicyjna. Na przykład sugeruje trasy na podstawie tras wcześniej przejechanych. Audi connect i Audi connect plus obejmują wiele usług online, w tym internetowe znaki drogowe i informacje o zagrożeniach, parkowaniu na ulicy oraz informacje drogowe Car-to-X.

Jedną z funkcji usługi Car-to-X, jest informacja o sygnalizacji ulicznej, nazywa się "time-to-green", czyli "czas do zielonego". Kierowca widzi w Audi virtual cockpit lub na wyświetlaczu danych na szybie head-up display, czy jest w stanie dojechać z dozwoloną prędkością do kolejnego sygnalizatora na którym pali się zielone światło. Jeśli nie, sekundnik odlicza czas do kolejnej fazy zielonego światła.

Aplikacja myAudi łączy natomiast samochód ze smartfonem kierowcy. Standardowa personalizacja umożliwia utworzenie aż siedmiu różnych profili użytkowników do przechowywania osobistych ustawień i preferencji. Opcjonalny cyfrowy klucz Audi connect zamienia smartfon w kluczyk pojazdu, którym można odblokować drzwi i uruchomić silnik.

Zmodernizowane Audi A5 wykorzystuje nową jednostkę główną o zwiększonej mocy obliczeniowej - modułową platformę informacyjno-rozrywkową trzeciej generacji (MIB 3). Współpracuje z równie nowym urządzeniem komunikacyjnym, które obsługuje takie rzeczy jak telefonia i usługi Audi connect. Audi A5 jest standardowo wyposażone w hotspot Wi-Fi.

Kierowca kontroluje wyświetlacz Full HD o przekątnej 12,3 cala w wirtualnym kokpicie Audi plus za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy i może wybierać spośród trzech widoków. Uzupełnieniem jest wyszukiwanie MMI, które wyświetla ważne informacje w bezpośrednim polu widzenia kierowcy.

Ważnym nowym dodatkiem do linii produktów A5 są funkcje na żądanie. Klienci mogą teraz korzystać z aplikacji myAudi w celu dodania trzech funkcji online w dowolnym momencie po zakupie samochodu: Audi nawigacja MMI plus, radio cyfrowe DAB + i interfejs smartfona Audi.

System głośnomówiący Audi, jak  i system dźwiękowy Bang & Olufsen Premium z dźwiękiem 3D dopełniają ofertę nowego Audi A5.

W Europie, nowe model Audi A5 dostępne będą z zakresem mocy od 163 KM, a cztery warianty silników będą wyposażone w łagodny układ hybrydowy (MHEV). Rozrusznik alternatora, który jest podłączony do wału korbowego, odzyskuje energię wyzwalana podczas hamowania i przechowuje ją w kompaktowej baterii litowo-jonowej.

W przypadku czterocylindrowych silników układ MHEV jest zintegrowany z 12-woltowym układem elektrycznym i nowym 48-woltowym głównym układem elektrycznym w modelach S TDI.

Wszystkie modele A5 wyposażone są w automatyczną, siedmiobiegową skrzynię biegów S-tronic lub ośmiobiegową tiptronic. Napęd quattro, dla najmocniejszych silników jest standardowym elementem wyposażenia.

Zawieszenie doskonale harmonizuje ze sportowym charakterem wszystkich modeli A5. Standardowe strojenie jest sportowe, ale nadal komfortowe. Opcjonalnie dostępne jest bardziej sportowe zawieszenie typu Tuter, oraz zawieszenie z kontrolowanym tłumieniem.

Ten ostatni jest zintegrowany z systemem dynamicznej jazdy Audi drive select, który jest standardem we wszystkich modelach o mocy co najmniej 140 kW. Układ kierowniczy, automatyczna skrzynia biegów i zarządzanie silnikiem są wtedy również zintegrowane z Audi drive select. Kierowcy mogą wybierać między pięcioma profilami Audi drive select, aby ustalić, w jaki sposób te elementy będą ze sobą współpracować.

700 Nm momentu obrotowego i mocy 347 KM – to jest właśnie Nowe Audi S5 Sportbackm a pod maską silnik diesla V6. 3.0 TDI. Gwarantuje on moc, bardzo wysoką kulturę pracy, oraz (dzięki układowi MHEV) zasięg. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w poniżej 5 sekund. Prędkość maksymalna elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Poza Europą dostępny będzie 3-litrowy, turbodoładowany silnik TFSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 354 KM i momencie obrotowym na poziomie 500 Nm

Jak każde Audi z otwartym dachem, A5 Cabriolet ma klasyczny materiał. Jest to akustyczna pokrywa i otwiera się całkowicie automatycznie w ciągu 15s nawet przy prędkościach do 50 km/h. Ukierunkowane wzmocnienia zapewniają bardzo sztywny korpus.

W naszej ofercie już w 2020 roku.

Witamy w przyszłości!

 

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do nas!

 

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!