Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Nowy Opel Corsa

15.06.2019 r.

Opel Corsa 2019

Tak wygląda nowa generacja

Opel stawia na elektryczność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu do 330 kilometrów.

Firma Opel wybrała swój najpopularniejszy model, aby napęd elektryczny wreszcie przestał być niszowy.

Opel Corsa jest absolutnym bestsellerem.

Od światowej premiery w 1982 roku wyprodukowano już ponad 13,6 miliona egzemplarzy tego modelu. Corsa zmotoryzowała miliony ludzi. Nadszedł czas, by zaoferowała im możliwość jazdy bezemisyjnej.

Nowa Corsa wyróżnia się kilkoma ciekawymi elementami. Dynamikę Corsy-e podkreśla także jej sportowa stylistyka, przy zachowaniu kompaktowych wymiarów zewnętrznych poprzednich generacji. Corsa o długości 4,06 metra jest zwrotnym, praktycznym i dobrze rozplanowanym pięciomiejscowym samochodem.

Linia dachu nawiązuje do sylwetki coupé — została obniżona o 48 mm w porównaniu z poprzednim modelem, co jednak nie wpłynęło na ilość miejsca nad głową. Kierowca siedzi 28 mm niżej. Nisko położony środek ciężkości sprzyja właściwościom jezdnym i dynamice.

Samochód elastycznie i zdecydowanie reaguje na polecenia kierowcy, dostarczając mu przyjemności z jazdy.

Na tle swojego bezpośredniego poprzednika, nowa Corsa prezentuje się teraz bardziej sportowo, posiada wydłużoną maskę silnika oraz "lekką" linię dachu, która szczególnie w dwutonowej odmianie kolorystycznej prezentuje się nader drapieżnie.

Na liście wyposażenia nowej Corsy przewidziano w zależności od wybranej konfiguracji takie udogodnienia jak przykładowo adaptacyjne reflektory matrycowe IntelliLux LED,

monitorowanie martwego pola lusterek, aktywny tempomat, zestaw multimedialny wraz z 10-calowym ekranem dotykowym, 

technologię ułatwiającą parkowanie, jak również skórzaną tapicerkę czy fotele z funkcją masażu.

Wykorzystanie modularnej płyty podłogowej, która nosi nazwę CMP i pochodzi wprost z arsenału technologicznego Grupy PSA, pozwoliło natomiast na znaczne obniżenie masy własnej pojazdu (w najlżejszej wersji nowa Corsa waży zaledwie 980 kg), jak również na zaplanowanie gamy obejmującej do wyboru odmiany wysokoprężne i benzynowe, jak również wersję w pełni elektryczną.

W nowej Corsie-e zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu napędu elektrycznego. Przy zasięgu do 330 km według WLTP1 pięciomiejscowa Corsa-e jest samochodem, z którego można swobodnie i bez ograniczeń korzystać na co dzień.

Akumulator o pojemności 50 kWh można naładować w 80 procentach nawet w ciągu 30 minut. Corsa-e może być ładowana na wszystkie możliwe sposoby: przez kabel, z ładowarki naściennej Wallbox lub na stacji szybkiego ładowania. Akumulator jest objęty 8-letnią gwarancją. Stan naładowania można sprawdzić w aplikacji „myOpel”, co pozwala optymalizować czas i koszty ładowania.

Co ciekawe, napędzana elektronami odmiana miejskiego Opla jest już dostępna do zamówienia. Polskie ceny katalogowe Corsy-e (136 KM/260 Nm) startują od kwoty 124 490 złotych, zaś pierwsze dostawy do klientów spodziewane są wiosną przyszłego roku. 

Dziś prezentujemy oferowaną równolegle paletę jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych nowej Corsy:

- 1.2 PureTech/75 KM + manualna skrzynia 5 biegów

- 1.2 PureTech/100 KM + manualna skrzynia 6 biegów

- 1.2 PureTech/100 KM + automatyczna skrzynia biegów 8-stopniowa

- 1.2 PureTech/130 KM + automatyczna skrzynia biegów 8-stopniowa

- 1.5 diesel/100 KM + manualna skrzynia 6 biegów

Cztery wersje wyposażenia

Nowy Opel Corsa oferowany będzie w czterech wersjach wyposażenia do wyboru. Odmiana bazowa posiada takie elementy z zakresu technologii wsparcia kierowcy jak przykładowo system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, "inteligentny" tempomat czy asystent utrzymania pasa ruchu.

Gamę modelową oplowskiego bestsellera, tworzy również odmiana Edition, Elegance oraz GS Line. Cechy rozpoznawcze ostatniej wersji to chociażby chromowana końcówka rury wydechowej i sportowo stylizowane zderzaki, aluminiowe nakładki na pedały, czarna podsufitka oraz czerwone elementy ozdobne na desce rozdzielczej.

 

 

Lubisz motoryzację?
Polubisz i nas!

 

Obserwuj nas na Facebook i bądź na bieżąco!
U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!