Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

"OKAY Laura" - porozmawiajmy!

02.10.2019 r.

OKAY LAURA, Porozmawiajmy!

 

ŠKODA wprowadza nowy zaawansowany system sterowania głosem. Nazywa się Laura i rozumie płynnie wypowiadane pełne zdania. Jest częścią funkcjonalnego systemu audio-nawigacyjnego Amundsen i dostępny jest w nowym KAMIQ oraz w kompaktowym modelu SCALA. W tych segmentach jest całkowicie pionierskie rozwiązanie, spotykane dotąd tylko w autach klasy premium.    

Poznaj Laurę.

Komunikacja z cyfrową asystentką Laurą jest całkowicie intuicyjna i możesz nią sterować bez odrywania rąk od kierownicy i odrywania wzroku od drogi. Jest tak, ponieważ nie musisz naciskać niczego, aby ją aktywować.

Po prostu budzisz ją słowami „OK, Laura” i już możesz zacząć z nią rozmawiać.

Laura mówi w sześciu językach i w razie potrzeby rozumie dialekty.

Laura wdraża wiele różnych instrukcji. Na przykład rozpoczyna nawigację do określonego miejsca docelowego, wyszukuje ulubioną muzykę, stację radiową, poszuka najbliższej kawiarni, bankomatu lub nawet podyktuje wiadomość SMS. Wszystko to cyfrowy asystent opanował już w sześciu językach - oprócz angielskiego, niemieckiego i francuskiego również hiszpański, włoski i czeski.

W razie potrzeby rozumie nawet trudne dialekty. Dzięki standardowemu eSIM, modele KAMIQ i SCALA zawsze są dostępne online. Pozwala to Laurze łączyć dane pokładowe i internetowe oraz szybko i elastycznie reagować. Przejście między usługami online i offline jest płynne i niezauważalne dla pasażerów.

Kierowca może w każdej chwili przerwać dialog z Laurą i wyznaczyć nowy kierunek bez konieczności oczekiwania na pełną odpowiedź. Dzięki temu, życzenia mogą być realizowane bardzo szybko. Radio lub odtwarzacz multimedialny również nie są całkowicie wyciszone podczas dialogu, a jedynie subtelnie przyciszone. To stwarza naturalną atmosferę rozmowy.

Co dokładnie możesz jeszcze zrobić z Laurą? Umiejętności cyfrowej asystentki Laura są stale rozwijane, ulepszane i rozszerzane. System będzie dostępny we wszystkich nowych nadchodzących modelach. W przyszłości możliwe są również zastosowania rozszerzonej kontroli głosowej, także poza pojazdem, w innych obszarach mających znaczenie dla ŠKODY, na przykład w aplikacjach mobilnych lub internetowych.

W miarę postępów w rozwoju, nadejdzie moment, w którym Laura będzie mogła również prowadzić krótkie rozmowy.

Rozmowy z nią przebiegają płynnie, ponieważ rozumie naturalny przepływ całych zdań, więc nie trzeba na przykład uczyć się predefiniowanych fraz.

 

Kiedy Laura nauczy się języka polskiego? Bądźcie z nami, na pewno poinformujemy Was o tym.

 

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!