Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Opel Vivaro-e startuje już w 2020 roku: sprawdzony model teraz również w wersji elektrycznej.

06.11.2019 r.
  • Dwa rozmiary akumulatorów: zasięg do 200 lub 300 kilometrów.
  • Czystsze powietrze: lekkie samochody dostawcze bez emisji spalin.
  • Silny duet: nowy Vivaro-e w 2020 roku, a następnie Opel Combo-e już w 2021 roku.
  • Gotowy do pracy: e-warianty bez ograniczeń praktyczności i wygody.
  • Jasna strategia marki: wszystkie modele Opla zelektryfikowane do 2024 r

Trwa elektryfikacyjna ofensywa Opla: od 2020 roku Opel Vivaro również będzie oferowany w wersji elektrycznej. Klienci będą mogli wybrać, w zależności od potrzeb jeden z dwóch rozmiarów baterii.

Nowy Opel Vivaro-e będzie dostępny z akumulatorem 50 kWh i dystansem do 200 kilometrów lub akumulatorem 75 kWh i dystansem do 300 km. Bezemisyjne dostawy towarów stają się coraz ważniejsze na obszarach miejskich, a popyt na wyłącznie elektryczne lekkie samochody dostawcze z roku na rok będzie coraz większy.

Vivaro-e oparty jest na wielomodułowej platformie EMP2, która umożliwia stosowanie zarówno konwencjonalnych, jak i zelektryfikowanych układów napędowych. Vivaro-e rozszerza ofertę szczególnie wydajnych lekkich samochodów dostawczych Opla. Następny elektryczny samochód dostawczy - Opel Combo-e - pojawi się już w 2021 roku.

Trzy generacje: Opel Vivaro to europejski sukces od 2001 roku.

Wraz z nowym Oplem Vivaro-e niemiecka marka będzie kontynuowała historię sukcesu, która rozpoczęła się od pierwszej generacji pojazdu w 2001 roku.

Vivaro A był oferowany do 2014 roku, głównie jako bus do przewozu osób, furgonetka i ciężarówka platformowa. W tym okresie Opel dostarczył klientom ponad 650 000 sztuk. W 2014 roku wprowadzono drugą generację, z której do połowy tego roku Opel sprzedał ponad 310 000 pojazdów.

Opel Vivaro numer trzy pojawił się w salonach kilka tygodni temu. Wielofunkcyjny samochód dostawczy jest teraz dostępny w trzech długościach (4,60 m, 4,95 m, 5,30 m). W porównaniu ze swoim poprzednikiem ma także większą o 200 kg ładowność (do 1400 kilogramów). Większość wersji nowego Vivaro ma również tylko 1,90 m wysokości, dzięki czemu bez problemu może poruszać się w podziemnych parkingach.

Nowa generacja Opla Vivaro jest jeszcze bezpieczniejsza, wygodniejsza i bardziej praktyczna. Po raz pierwszy klienci mogą zamówić zdalnie sterowane elektrycznie drzwi przesuwane — w celu ich otwarcia wystarczy wykonać ruch stopą pod progiem z odpowiedniej strony pojazdu.

Kierowcę wspomagają systemy współpracujące z przednią kamerą i czujnikami radarowymi. Są to między innymi: asystent pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, inteligentny tempomat z ogranicznikiem prędkości, system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją hamowania awaryjnego, ostrzeżenie o pojazdach w martwym polu oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Vivaro po raz pierwszy może być wyposażony w opcjonalny wyświetlacz projekcyjny, na którym w polu widzenia kierowcy podawane są ważne informacje, takie jak prędkość, ustawienia poszczególnych systemów wspomagających prowadzenie pojazdu oraz wskazówki nawigacji.

Kolejną nowinką jest panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni. Obraz strefy za pojazdem jest przekazywany na siedmiocalowy kolorowy ekran dotykowy pokładowego systemu Multimedia lub Multimedia Navi Pro. Obydwa systemy są kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto. Multimedia Navi Pro oferuje nawigację z mapami 3D całej Europy.

Stabilność i bezpieczeństwo na śliskiej nawierzchni — błocie, piasku lub śniegu — gwarantuje zaawansowany układ kontroli trakcji IntelliGrip. Dodatkowy pakiet budowlany obejmuje prześwit podniesiony o 25 mm oraz osłony podwozia.

Przyszłość? Witamy!

 Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!