Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Światowa premia Volkswagena ID.3 – witamy w przyszłości !

02.09.2019 r.

Tak, to już za kilka dni, podczas tegorocznego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie,

swoją światową premierę będzie miał pierwszy model z nowej w pełni elektrycznej rodziny ID.

Bezwzględnie jest co celebrować, bo dzięki przełomowemu designowi, większym zasięgom, imponującej dynamice jazdy i przestronnemu wnętrzu, Volkswagen ponownie wyznacza kierunek światowej motoryzacji.

Na tegorocznych targach IAA, elektryczna mobilność będzie dla Volkswagena kluczowym tematem. Pokazany zostanie nie tylko ID.3, ale również pozostałe modele koncepcyjne z całej elektrycznej rodziny ID. A wiemy, że modele te już niebawem również pojawią się w ofercie Volkswagena.

Volkswagen ID.3 zbudowany jest na nowej modułowej platformie MEB, która została zaprojektowana specjalnie do napędu elektrycznego.

Tak jak kiedyś VW Garbus, a później Golf na długie lata wyznaczał trendy i kierunek w motoryzacji, tak teraz Volkswagen ID.3 podąża za nimi, otwierając trzeci strategiczny rozdział w światowej historii marki Volkswagen.

Od połowy maja, klienci na całym świecie mogli dokonywać rezerwacji, by stać się pierwszymi użytkownikami Volkswagena ID.3 w limitowanej do tylko 30 000 szt. ekskluzywnej edycji 1ST Edition z fantastycznym poziomem wyposażenia standardowego.

To już jest pewne, że wszelkie obawy dotyczące zasięgu baterii, w przypadku modelu ID.3 należą już do przeszłości. Dzieje się tak, ponieważ VW ID.3 ma trzy różne baterie do wyboru:

1) duży akumulator o pojemności 77 kWh,

2) akumulator średni o pojemności 58 kWh,

3) mały akumulator o pojemności 45 kWh.

Zasięg od 330 do 550 kilometrów (zgodnie z WLTP) zależy od wyboru akumulatora. To Ty decydujesz jaki akumulator (biorąc pod uwagę sposób użytkowania samochodu) będzie dla Ciebie najlepszy.

A dzięki doskonałej pojemności ładowania, w zaledwie 30 minut jesteś wstanie naładować każdy z tych akumulatorów, by pokonać kolejne 290 km. Volkswagen gwarantuje niezmienioną pojemność swych akumulatorów przez co najmniej osiem lat, lub do 160 000 km.

Cena bazowa tego wyjątkowego modelu będzie oscylować wokół 30 000 EUR. Oznacza to, że będzie to pojazd elektryczny dla wszystkich! Planowane przez polski rząd dopłaty do samochodów elektrycznych, dodatkowo uatrakcyjnią tą ofertę. Jest to przecież Volkswagen – samochód dla wszystkich!

A co z przyjemnością z jazdy? Nie będzie z tym problemu! Napęd na tylne koła i moc 204 KM to gwarantują!

Witamy w przyszłości!

 

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

 

Lubisz motoryzację? Polubisz i nas!

 

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

 

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!