Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Volkswagen Grand California - bądź niezależny!

26.08.2019 r.

Pierwszy kamper Volkswagena dający całkowitą niezależność w podróży.

Volkswagen Grand California oferowany jest w dwóch długościach: 600 i 680 i jest to największy samochód kempingowy Volkswagena.

Auta produkowane są oczywiście tylko w Polsce, w fabryce we Wrześni pod Poznaniem.

Grand California zbudowana jest na bazie Volkswagena Craftera i wyposażona w specjalnie zaprojektowany dach, pod którym mieści się łóżko dla dwójki dzieci o długości 165 cm.

Główne łóże o wymiarach 195 x 140 cm umieszczono na końcu pojazdu mierzącego 6 metrów długości. W krótszej wersji śpi się w poprzek na materacu o grubości 80 mm. W dłuższej odmianie (680), łóżko ma wymiary aż 200 x 170 cm i śpi się na nim wzdłuż pojazdu.

To rozwiązanie spowodowało między innymi większy bagażnik pod spodem, a także dodatkową szafkę pomiędzy nim a toaletą. Grand California 680 ma też okna boczne w sypialni, dzięki czemu do kampera wpada więcej naturalnego światła.

Łazienka ma wielkość odpowiadającą samej toalecie w typowym, klasycznym kamperze typu półintegra, ale dodatkowo pomieściła jeszcze prysznic o wymiarach 800 x 840 mm. Jest on wyciąganym kranem, a złożenie umywalki tworzy przestrzeń do kąpieli.

Grand Californię wyposażono w zbiornik na czystą wodę o pojemności 110 litrów. Zbiornik na brudną ma pojemność 90 litrów. Nieduże WC ma oczywiście własny zbiornik na nieczystości jak w klasycznym kamperze. Wodę można też podłączyć ze źródła zewnętrznego.

Na wyposażeniu części kuchennej jest 70-litrowa lodówka, kuchenka z dwiema butlami gazowymi i nieduży zlewozmywak. To pierwsza California, która zapewnia tak wysoki standard i komfort, a także niezależność. Wyposażona w tak liczne szafki i szuflady, gniazda, moduł WiFi, nastrojowe oświetlenie i pełna jest pomysłowych rozwiązań.

Grand California może być wyposażona we wszystkie systemy bezpieczeństwa z Craftera. Są to asystent podjazdu, system zapobiegający kolizjom czołowym, autonomiczny hamulec, asystent utrzymania i zmiany pasa ruchu, asystent martwego pola, asystent wyjazdu tyłem na drogę, adaptacyjny tempomat czy wspomaganie parkowania.

Dla bardziej wymagających przewidziano także system wspomagania parkowania tyłem z przyczepą.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

 

Lubisz motoryzację?

Polubisz i nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!