Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Volkswagen T-Roc w sportowej wersji R jest już w naszej ofercie!

23.08.2019 r.

Nieduży, ale za to bardzo gorący SUV wjeżdża oficjalnie do polskiej sprzedaży.

Volkswagen T-Roc R z czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 300 KM to auto, które pozytywnie zaskakuje osiągami. Wiemy już ile kosztuje ten nieco wyżej zawieszony nad ziemią kompakt, przyspieszający do "setki" w 4,8 s.

Volkswagen T-Roc R to sportowa wersja modelu T-Roc. Auto jest seryjnie wyposażone w 7-biegową przekładnię DSG z dwoma sprzęgłami, napęd na cztery koła 4MOTION oraz mocny silnik 2.0 TSI.

Benzynowa jednostka rozwija moc 300 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 4,8 sekundy, a maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Jak łatwo się domyślić, auto ma sportowo zestrojone układy – zawieszenia, kierowniczy oraz hamulcowy. Sportowy styl podkreślają liczne detale na zewnątrz i w kabinie. Osłonę chłodnicy zdobi srebrna, wykonana z anodowanego aluminium listwa, która biegnie przez całą szerokość auta.

Typowy dla wersji „R” jest przedni zderzak lakierowany w kolorze nadwozia. W jego zewnętrznych częściach zintegrowano pionowe światła do jazdy dziennej. W górnej części zderzaka z tyłu umieszczono atrapy wylotów powietrza, a u dołu specjalny dyfuzor w kontrastowym kolorze.Układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta jest charakterystyczny dla modelu „R”.

Za dopłatą T-Roc R możne być wyposażony w układ wydechowy „R Performance”, z końcowymi tłumikami z tytanu. T-Roc R seryjnie stoi na 18-calowych obręczach kół „Spielberg” wykonanych z lekkich stopów. Opcjonalnie dostępne są także 19-calowe „Pretoria Dark Graphite” w kolorze ciemnego grafitu. Kolejne opcje to zawieszenie o regulowanej sile tłumienia DCC, system audio firmy Beats czy elementy wykończenia wnętrza w kolorze Lapiz Blue.

Cena Volkswagena T-Roc R rozpoczyna się w Polsce od 171 790 zł. Auto już w podstawowej wersji ma bardzo bogate wyposażenie. Kierowca siedzi na sportowo wyprofilowanych fotelach i ma m.in. do dyspozycji dodatkowy profil jazdy „Race”, funkcję kontroli startu „Launch control” czy progresywny układ kierowniczy.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas! 

 

Lubisz motoryzację?

Polubisz i nas!

 

Obserwuj nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!