Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

VW ID.3 - komunikuje się z Tobą za pomocą światła

09.10.2019 r.

Innowacyjny ID.Light Concept, wizualnie wspiera funkcje pojazdu i komunikaty ostrzegawcze.

Nowa funkcja dodaje ID.3 jeszcze więcej emocji.

ID.3 to pierwszy model z nowej, całkowicie elektrycznej rodziny ID. Dzięki szerokiemu asortymentowi, imponującej dynamice jazdy, pionierskim designem, a teraz również i innowacyjnej funkcji ID.Light Concept, absolutnie jest to przyszłość Volkswagena. Jest to również kierunek, którym już niedługo podążą inne marki.

Inteligentna koncepcja oświetlenia we wnętrzu, wizualnie wspiera kierowcę i sprawia, że ​​komunikacja z ID.3 jest jeszcze bardziej emocjonalna. Samochód teraz, nie tylko reaguje na każde wypowiedziane słowo, ale dodatkowo komunikuje się z pasażerami wizualnie.

ID.Light Concept

Pasek LED biegnący przez kokpit, poprzez zmianę swojego koloru, zgodnie z bieżącą funkcją pomaga kierowcy w jeździe i manewrowaniu. Kiedy tylko kierowca zasiądzie na swoim miejscu, ID.3 zasygnalizuje wizualnie aktywność układu napędowego i fakt odblokowania samochodu.

W trakcie jazdy, podkreśla informacje wydawane przez systemy asystujące kierowcę, systemy nawigacyjne, sygnalizuje komunikaty chociażby o hamowaniu, ale pokazuje również telefoniczne połączenia przychodzące.  

W połączeniu z systemem nawigacji, ID.Light zmniejsza stres związany z jazdą w ruchu miejskim. Mrugając z odpowiedniej strony, zaleca zmianę pasa, a także ostrzega kierowcę, jeśli jego ID.3 właśnie jest na złym pasie. ID.Light obsługuje również sterowanie głosowe: reaguje na głosy pasażerów pojazdu, wysyłając odpowiedni sygnał świetlny. Wskazuje, czy asystent sterowania głosowego reaguje na kierowcę czy pasażera siedzącego z przodu.

Znajome kolory ułatwiają komunikację

Pomimo całej swojej innowacyjności, ID.Light dzięki znanym kolorom działa niezwykle intuicyjnie. W pełni naładowany akumulator oznaczony jest kolorem zielonym, natomiast ostrzeżenia (np. manewr hamowania) oznaczone są kolorem czerwonym.

Takie wykorzystanie światła, czyni pojazd jeszcze bardziej przyjaznym i jest bardzo prostym i intuicyjnym sposobem komunikowania się z kierowcą i pasażerami.

 

Przyszłość? Witamy!

 

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Zapraszamy do nas!

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!