Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Zakup samochodu w leasingu Volkswagen Financial Services - krok po kroku

22.04.2021 r.

 

PROCEDURA ZAKUPU SAMOCHODU W LEASINGU VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES

 

Leasing w VWFS - krok po kroku z Autorud-Online

 

Zakup samochodu z wykorzystaniem leasingu w Autorud-Online to prosta sprawa. Mamy ogromne doświadczenie w realizowaniu umów leasingowych Volkswagen Financial Services dla Klientów z dowolnego miejsca w Polsce, zapewniając szybką realizację najbliżej miejsca zamieszkania/prowadzenia działalności.

Kupując auto z Autorud-Online, masz pewność realizacji wszystkich formalności „u siebie” i pełnego wsparcia ze strony naszych Doradców.

 

Umowy leasingu Volkswagen Financial Services realizujemy zgodnie z opisanym poniżej procesem:

 

 1. Oferta i symulacja leasingu

 

Twój indywidualny Doradca, przygotowuje szczegółową symulację po dokładnej analizie Twoich preferencji, możliwości i wymagań.

Jeśli potrzebujesz wsparcia od strony formalnej czy rozliczeniowej, służymy poradą i wyjaśnieniem wszelkich niejasności. Pomożemy wybrać najlepiej dopasowaną formę leasingu w najkorzystniejszej ofercie VWFS.

Dzięki temu masz pewność, że umowa leasingu nie będzie miała przed Tobą tajemnic, a spłata leasingu nie przyniesie żadnych niespodzianek.

Po wyborze i zatwierdzeniu jednej, konkretnej symulacji, będziemy ją realizować i na bieżąco informować o kolejnych etapach.

VWFS symulacja leasingu

 

 1. Dokumenty potrzebne do przygotowania wniosku leasingowego

W zależności od typu prowadzonej działalności oraz formy rozliczeń podatkowych, zestaw dokumentów, których będziemy potrzebować będzie się różnił. Doradca przedstawi odpowiedni zestaw danych, niezbędnych do realizacji wniosku.

Najczęściej realizowane przez nas umowy leasingu dotyczą Jednoosobowej Działalności Gospodarczej rozliczającej się na Księdze Przychodów i Rozchodów oraz spółek (np. z o.o., S.A.) z pełną księgowością. Dlatego poniżej zestawienie dokumentów dla tych najpopularniejszy przypadków.

 1. Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

- komplet danych z Dowodu Osobistego właściciela firmy (imię, nazwisko, adres, nr PESEL, data wydania, data ważności, nazwa organu wydającego dokument)

- PIT za ostatni zamknięty rok podatkowy (zawierający Urzędowe Poświadczenie Odbioru)

- podsumowanie KPiR za min. 3 ostatnie miesiące (podpisane przez osobę upoważnioną)

- deklaracje VAT za min 3 ostatnie miesiące – tylko dla płatników VAT (zawierający Urzędowe Poświadczenie Odbioru)

 

 1. Spółka z osobowością prawną (np. z o.o., S.A)

- komplet danych z Dowodu Osobistego reprezentanta/reprezentantów zgodnie z KRS (imię, nazwisko, adres, nr PESEL, data wydania, data ważności, nazwa organu wydającego dokument)

- Bilans za ostatni pełny okres rozrachunkowy (podpisany przez uprawnione osoby)

- Rachunek zysków i strat za ostatni pełny okres rozrachunkowy (podpisany przez uprawnione osoby)

- deklaracje VAT za min 3 ostatnie miesiące – tylko dla płatników VAT (zawierający Urzędowe Poświadczenie Odbioru)

 

Wszystkie dokumenty wystarczy wysłać do nas w formie skanu. Ważne jednak, żeby pamiętać o bezpieczeństwie danych osobowych i zabezpieczeniu przed nieuprawnionym odczytem.

Jedną z metod zabezpieczenia jest wykorzystanie programu do pakowania plików (np. 7zip, WinRar, WinZip) i wprowadzenie hasła do archiwum. Istotne jest, żeby hasło do utworzonego archiwum przekazać do nas za pomocą innego medium niż sam plik. Przykładowo, jeśli główny plik jest wysyłany przez e-mail, hasło przekaż nam telefonicznie lub przez SMS.

 

 1. Wniosek leasingowy

Po ustaleniu finalnej formy i oferty leasingu i skompletowaniu potrzebnych dokumentów, przystępujemy do złożenia wniosku leasingowego.

Najczęściej decyzję leasingową otrzymujemy na drugi dzień po złożeniu wniosku. Zdarzają się jednak przypadki, gdy musimy poczekać dłużej. Najczęściej jesto to spowodowane okresowym zwiększeniem ilości wniosków w VWFS (np. w okresie wyprzedaży samochodów na przełomie roku kalendarzowego) lub przekazaniem wniosku do losowej, wyrywkowej kontroli przez analityka.

Niestety po złożeniu kompletnego wniosku, nie mamy wpływu na czas jego rozpatrzenia i musimy uzbroić się w cierpliwość.

Tuż po otrzymaniu odpowiedzi, przekażemy Ci informację o decyzji leasingowej. Jeśli jest negatywna, wnikliwie analizujemy przyczyny i pomagamy w doprowadzeniu do zmiany decyzji, o ile jest to możliwe.

 

 1. Opłata wstępna

Oferta leasingu VWFS pozwala na uwzględnienie opłaty wstępnej od 0% do 45% (w zależności od wybranej formy leasingu).

W przypadku finansowania z jakąkolwiek opłatą wstępną, kolejnym krokiem jest przelew ustalonej kwoty na konto odpowiedniego salonu grupy Autorud, wskazanego przez Twojego Doradcę Autorud-Online.

Ważne, że dopiero po zaksięgowaniu pełnej wartości opłaty wstępnej na naszym koncie przystępujemy do realizacji kolejnych kroków (podpisania umowy i rejestracji).

 

 1. Podpisanie umowy leasingu

Pozytywna decyzja leasingu pozwala nam na wygenerowanie umowy leasingowej, którą przesyłamy do Ciebie na maila w celu zapoznania ze szczegółami i weryfikacji czy nie pojawiły się jakieś błędy.

Dzięki temu, że przeczytasz umowę, będziemy mogli w odpowiednim momencie zareagować na wątpliwości i omówić wszystkie szczegóły.

Umowę leasingu podpisują osoby wskazane na wniosku, jako reprezentanci zgodnie z rejestracją firmy.

Proces podpisywania umowy realizujemy we wskazanym salonie grupy VAG. Może to być salon Porsche, Audi, Volkswagen, Seat, Skoda lub w centrali Volkswagen Financial Services w Warszawie. Wybór należy do Ciebie, jednak wskazany salon musi zaakceptować prośbę o podpisanie u nich umowy.

Dzięki temu nie musisz daleko jechać i tracić dodatkowego czasu. Umówimy konkretny termin spotkania z przedstawicielem w salonie, który będzie miał wydrukowaną i przygotowaną umowę.

Ważne, żeby na podpisywanie umowy zabrać ze sobą Dowód Osobisty oraz pieczątkę firmową.

 

 1. Rejestracja pojazdu

W związku z tym, że to Volkswagen Financial Services jest właścicielem pojazdu, rejestracji dokonuje jeden z jego oddziałów. Co ważne, każdy salon grupy VAG jest oddziałem VWFS i może dokonać rejestracji niezależnie od tego, w którym salonie kupowane jest auto.

Dzięki temu możemy zrealizować rejestrację w Twoim mieście (o ile jest tam salon grupy VAG).

To my zajmujemy się organizacją rejestracji samochodu i dostarczeniem niezbędnego kompletu dokumentów do odpowiedniego salonu. Monitorujemy przebieg procesu rejestracyjnego, jednak korzystamy ze wsparcia salonu rejestrującego pojazd.

Ważne, że każdy Wydział Komunikacji działa wg własnej organizacji, a czas rejestracji znacząco różni się w różnych miejscach w Polsce. Warto zatem pamiętać, że nie mamy wpływu na urzędników i czas, jaki jest potrzebny na zarejestrowanie samochodu. Niekiedy musimy uzbroić się w cierpliwość.

Po rejestracji, tablice rejestracyjne i naklejka na szybę najczęściej trafiają bezpośrednio do jednego z naszych salonów, w którym odbędzie się odbiór samochodu. Jednak jeśli z jakichkolwiek przyczyn, tablice powinny trafić do Ciebie wystarczy to z nami ustalić wcześniej.

Dowód rejestracyjny (a dokładniej Pozwolenie Czasowe zwane miękkim dowodem) wraz z Kartą Pojazdu najczęściej pozostaje w salonie rejestrującym, gdyż po ok 14 dniach będzie wymieniany na stały Dowód Rejestracyjny, który dopiero przekazany jest do Ciebie. Dzięki temu proces wymiany dowodu trwa krócej.

Dodatkowe sprawy związane z rejestracją:

 1. indywidualne tablice rejestracyjne – po wcześniejszym zgłoszeniu chęci stworzenia indywidualnych tablic rejestracyjnych (o wybranej treści) możemy zlecić ich produkcję (koszt 1000zł)
 2. wpis LGP/TAXI/hak – jeśli samochód wymaga dodatkowego wpisu w Dowodzie Rejestracyjnym, realizujemy to przez salon rejestrujący auto. Po zgłoszeniu takiej konieczności organizujemy wpisanie odpowiedniej informacji. Ważne, że tego typu wpisy są realizowane na etapie wymiany Pozwolenia Czasowego na stały Dowód rejestracyjny

 

 

 1. Uruchomienie umowy leasingu

Po rejestracji kompletujemy dokumenty potrzebne do uruchomienia umowy leasingu i wysyłamy je do VWFS. Po zatwierdzeniu poprawności wszystkich dokumentów dostajemy informację o uruchomieniu umowy leasingu.

Ważne, że dopiero po potwierdzeniu przez VWFS uruchomienia umowy leasingu, możemy przystąpić do procesu wydania samochodu.

 

 1. Wydanie samochodu

Najprzyjemniejszy moment, na który czekasz z niecierpliwością.

Wydanie umawiamy z odpowiednim wyprzedzeniem. Nasze serwisy potrzebują umówić samochód na przygotowanie techniczne na kilka dni przed planowanym wydaniem. Terminy uzgadniamy indywidualnie biorąc pod uwagę dostępność serwisu, naszej załogi przygotowującej i wydającej auto oraz Twoich preferencji.

Ważne, że przed wydaniem musimy mieć zaksięgowaną opłatę wstępną, podpisaną umowę, zarejestrowany samochód i informację od VWFS o uruchomieniu umowy leasingowej.


Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu opisowi procedury leasingowej w Autorud-Online, łatwiej będzie Ci przejść przez cały proces. Na każdym etapie dokładamy wszelkich starań, żeby na bieżąco informować o szczegółach i kontrolować cały proces. Liczymy też na zrozumienie w momentach, gdy nie mamy wpływu na zewnętrzne organizacje biorące udział w realizacji Twojego leasingu.

Ważne, że na każdym etapie masz do dyspozycji swojego indywidualnego Doradcę Autorud-Online, który służy pomocą i informacjami.

 

TOMEK SZYBKOWSKI

Tel. 880 11 50 40

t.szybkowski@autorudstw.pl

MARIUSZ PREISNER

Tel. 880 11 60 90

m.preisner@autorudstw.pl