Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

Elektryczna mobilność od O do Q

20.05.2019 r.

O jak  – Ogólny zasięg

Ogólny zasięg wskazuje, ile kilometrów może pokonać pojazd elektryczny przy jednym pełnym naładowaniu akumulatora.

Jest to wskaźnik, który określa użyteczność samochodu elektrycznego w codziennym życiu. Od 2017 roku mierzony jest wg standardów WLTP i ma odzwierciedlać realne zachowanie podczas codziennej jazdy.

Wg normy WLTP zasięg e-Golfa to 231 km, nowy ID.3 będzie miał ten zasięg co najmniej podwojony! Wszystko to, dzięki potężnym bateriom, które będzie można konfigurować nawet do 550 km.

 

P jak – Plug-in (Hybrid PHEV)

Plug-in Hybrid, to pojazd z napędem hybrydowym, czyli z dwoma układami napędowymi. Obecnie są to głównie silnik elektryczny i silnik spalinowy.

W przeciwieństwie do konwencjonalnego samochodu hybrydowego (HEV), akumulator litowo-jonowy PHEV może być ładowany zarówno przez silnik spalinowy, jak również przez sieć zewnętrzną.

Zaletą PHEV jest zwiększona pojemność baterii, a co za tym idzie, zdolność do pokonywania większych odległości na samym silniku elektrycznym (do 80 km).

 

Q jak Quality

Jakość dla Volkswagena ma bardzo duże znaczenie, a w kontekście przejścia na elektromobilność i digitalizację, termin ten nabiera nowego znaczenia. Wymagane są nowe kompetencje i umiejętności.

Dlatego też Volkswagen rozpoczął strategiczną ofensywę szkoleniową: w zakładzie w Zwickau (tam będą produkowane pierwsze modele ID.3) przeszkoleni zostali wszyscy z 8 000 pracowników, otrzymując dodatkowe kwalifikacje, a 1 500 pracowników otrzymało uprawnienia prac przy wysokim napięciu.

 

 

Lubisz motoryzację?
Polubisz i nas!

 

Obserwuj nas na Facebook i bądź na bieżąco!


U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!