Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

ID.3 Wizja stała się rzeczywistością

09.09.2019 r.

Wizja stała się rzeczywistością.

Światowa premiera Volkswagena ID.3 stałą się faktem.

Elektromobilność absolutnie dla wszystkich, rewolucyjne wnętrze typu Open Space i wiele innych rozwiązań niespotykanych dotąd w samochodach.

Nowa era mobilności rozpoczęła się, a Volkswagen po raz kolejny wyznacza kierunek tego rozwoju.

Czy debiut modelu opartego na przystosowanej wyłącznie do aut elektrycznych platformie MEB przejdzie do historii motoryzacji tak, jak wcześniej uczynił to Garbus, a następnie Golf? Jesteśmy zdania, że zdecydowanie tak! 

Niemniej, jesteśmy świadkami spektakularnej premiery niezwykłego pod każdym względem Volkswagena ID.3. Auto kompaktowe i trzecie w kolejności, które ma zrewolucjonizować światową motoryzację. Przez ponad 3 dekady, producenci wszystkich marek próbowali naśladować Golfa, w salonach praktycznie wszystkich marek, kupujący słyszeli od spzredawców, że dany samochód "jest w klasie golfa". Teraz przyszła pora na samochód elektryczny, a Volkswagen poraz kolejny wyznacza kierunek wszystkim swoim naśladowcom. 

W pełni elektrycznego Volkswagena można zamówić do wyboru z jednym z trzech pojemności akumulatorów: 45kWh, 58KWh, lub 77kWh. Zasięg samochodu (zgodnie z normą WLTP) będzie wahała się od 330km do nawet 550km. Jak już pisaliśmy wcześniej, wystarczy tylko 30 minut, żeby prądem o mocy 100kW naładować baterie umożliwiające pokonanie kolejnych 290km.

Wymiary Volkswagena ID.3, biorąc pod uwagę fakt, że jest to segment C, są naprawdę imponujące. Długość 4,26m, czyli prawie identyczna jak Golf (4,25m). Rozstaw kół natomiast ma prawie identyczny jak Passat (sic!), bo aż 276,5cm (Passat 278,6cm). To powoduje, że auto wewnątrz dysponuje niezwykle dużą iloscią miejsca, a koncepcja Open Space sprawdza się w 100%.

To brak silnika z przodu, umożliwia tak duży rozstaw osi i powoduje tak dużą ilość miejsca wewnątrz samochodu. Na tylnej kanapie swobodnie usiądą nawet 3 osoby mające po 1,9 metra wzrostu!

Spodziewamy się, że ceny ID.3 w Polsce będą zaczynać się poniżej 130 000 zł, a więc jak na tak duże i rodzinne auto elektryczne, trzeba przyznać, że cena jest umiarkowana. Pozostaje mieć nadzieję, że planowane przez rząd dopłaty do samochodów elektrycznych, obejmą ten niesamowity samochód.

Witamy w przyszłości!

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do nas!

 

Dołącz do nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!