Autorud Online - kupuj tak, jak Ci wygodnie

System Nightvision w nowym Touaregu - bezpieczeństwo pieszych?

19.08.2019 r.

System Nightvision oznacza kamerę termowizyjną. Urządzenie to pozwala z wyprzedzeniem zauważyć w ciemności ludzi i zwierzęta. kamera wykrywa obiekty w ciemności, ostrzega kierowcę i przygotowuje hamulce do działania.

W pojazdach wyposażonych w taki system w przedniej części nadwozia umieszczona jest kamera, która rejestruje promieniowanie podczerwone emitowane przez żywe istoty. Gdy kamera stwierdzi obecność ludzi lub zwierząt na drodze, system – w ramach możliwości działania – ostrzeże o tym kierowcę. Zmniejsza się dzięki temu ryzyko potrącenia pieszych, zwłaszcza na nieoświetlonych ulicach czy drogach.

W nowym Volkswagenie Touaregu system Nightvision działa w obszarze od 10 do 130 metrów przed samochodem. Kamera działająca w podczerwieni identyfikuje osoby (wyprostowane i nie zasłonięte przez inny obiekt), rowerzystów oraz większe zwierzęta. Jeśli znajdują się one w zdefiniowanym obszarze albo ich kierunek ruchu świadczy o tym, że mogą się w nim znaleźć, kierowca zostaje o tym ostrzeżony. Na ekranie zegarów ukazuje się wtedy odpowiedni znak graficzny.

Jeśli ludzie lub zwierzęta znajdują się poza zdefiniowanym obszarem zagrożenia, ich sylwetki na czarno-białym obrazie z kamery są zaznaczane na żółto. Jeżeli natomiast przekroczą granice określonego obszaru, tzn. zbliżą się do jezdni, kolor ten zmienia się na czerwony.

System non stop monitoruje drogę przed samochodem. Gdy tylko Touareg porusza się z prędkością większą niż 50 km/h, nawet jeżeli system Nightvision nie został włączony, ekran przełącza się automatycznie w jego tryb, oznaczając ludzi i zwierzęta kolorem czerwonym, gdy tylko system rozpozna niebezpieczeństwo.

Jeśli samochód jedzie wolniej niż 50 km/h, a system nie jest włączony, na ekranie wskaźników oraz na wyświetlaczu head-up display pojawiają się czerwone symbole ostrzegawcze. Do działania zostaje przygotowany także układ hamulcowy tak, by mógł zaingerować najbardziej efektywnie z maksymalnie największą siłą.

Zapraszamy do nas! - Wrażenia z jazdy gwarantowane!

Lubisz motoryzację?

Polubisz i nas!

Obserwuj nas na Facebook i bądź na bieżąco!

U nas zawsze ciekawe informacje i gorące newsy!